2015 Yılı Twitter

Ana Sayfa » Sosyal Ağ » Twitter » 2015 Yılı Twitter
2015 Yılı Twitter

2015 Yılında Twitter’da Neler Oldu!

Twitter, insanların yaşanan olayların tartışıldığı platformlardan birisi. İyi kötü birçok olayın yer aldığı Twitter’da 2015 yılında neler öne çıktığına yakından bakalım.
Twitter, dünya genelinde insanların haberleşmek ve kendilerini ifade etmek için kullandıkları sayılı platformlardan bir tanesi. Ülkelerde yaşanan olayların anında tartışıldığı ve duyurulduğu Twitter’da, zaman zaman hepimizi etkileyen şeyler oldu. 2015’ten buyana – #TheDress’ten #SurvivorAllStar’a kadar neler yaşandığına tekrar bir göz atalım.

2015 #TheDress tartışmasının, ABD’de eşcinsel evliliğin yasallaşmasının ve @OneDirection’ın müziğe ara vermesinin konuşulduğu yıldı. 2015’i sonlandırmak için ve yıllık “Year on Twitter” özetimizi oluşturmak için bütün verilerimizi araştırdık. Dünyanın dört bir yanından gelen en etkileyici anları ve popüler Tweetleri 2015.twitter.com’da yeniden yaşayabilirsiniz.

2015 yılında Twitter dünyada yaşanan önemli olayların aynı zamanda Twitter’da da yankılandığı bir yıl oldu. FIFA Kadınlar Dünya Kupası’ndan, genel seçimlere; önemli futbol maçlarından Periscope’un Türkiye’de lansmanına kadar her ne yaşadıysak Twitter’da da eşzamanlı olarak o anlara tanık olduk.

Emoji Yılı

2014’te Twitter’da Ellen De Generes Oscar Selfie‘sinin internette yayıldığına ve bugüne kadar en çok Retweetlenen Tweet olduğuna şahit olduk. Sevinç gözyaşları ile gülen emoji Twitter’da kullanılan en popüler emoji oldu ve 2015 yılı Emoji yılı olarak anıldı.

Bu yıl en çok kullanılan diğer emojiler ise kalp şeklinde gözlerle gülen yüz, yüksek sesle ağlayan yüz, gülen gözlerle gülen yüz ve kırmızı kalp oldu. Bu emojileri Twitter’da en iyi kullanan isimler arasında ünlüler bulunuyor.

-Roger Federer sadece Emojilerden oluşanile#DayOff (boşgün) nasıl geçtiğini anlattı.

En Gözde Trendler

Sonuçlar Selena Gomez’in 2015 yılında hayranlarının onu#SelenaForMMVA şeklinde Trending Topic yapması sayesinde yine ‘yalnız yürümediğine” işaret ediyor. #PeriscopeTürkiye’de ilk tanıtıldığında birden Türkiye’nin Trending Topic’i oldu. Binlerce Türk önemli anlarını yayınlamak ve diğerlerini takipetmek için Periscope’a akın etti. Türklerin futbol aşkına gelirsek,#fener, #Galatasaray ve #Beşiktaş taraftarları destekledikleri futbol takımlarına olan aşklarını gösterme fırsatını tabii ki kaçırmadılar.

Türkiye’nin “İnsanlar, Sporve TV” kategorilerinde en çok konuştuğu popüler konular şöyle:

İnsanlar:
1-#Özgecan Aslan
2-#SelenaForMMVA
3-#VoteDebbyRyan
4-#semih
5-#FıratÇakıroğlu

Spor:
1-#fener
2-#Galatasaray
3-#Beşiktaş
4-#Fenerbahçe
5-#fenerinmacivar

TV:
1-#SurvivorAllStar
2-#ütopya
3-#ChosenMusicAwards
4-#KirazMevsimi
5-#TeenChoice

En Etkileyici Anlar

Şubat ayında, tüm dünya birbirimize bağlı yaşadığımız dönemde güzel bir ana tanık oldu. Birinin paylaştığı bir elbise fotoğrafıyla tüm internet ortak aklını kaybetti. Elbise mavi-siyah mı yoksa beyaz-sarı mıydı? Aynı elbisenin farklı ışıklarda farklı renklerde göründüğü fotoğraf tüm Twitter’da yayıldı ve elbisenin yarattığı optik yanılsama herkesin gündemine oturdu. Herkes elbisenin bu değişimini açıklamak için bilime merak saldı!

İnsanlar #BlueandBlack (Mavi ve siyah) mi  #WhiteandGold (beyaz ve altın rengi) mu diye tartışırken, elbise (#TheDress)26 ve 27 Şubat’ta 4.4 Milyon Tweet ile dünyanın en çok konuşulan konularından biri oldu.

En Çok Retweetlenenler

Her yıl, en çok Retweetlenen Tweetle yılı taçlandırıyoruz ama milyonlarcaTwitter kullanıcısı tarafından yankı uyandıran bu Tweetin farklı bir hikayesi var.

One Direction üyesi Harry Styles ‘ın hayranlarına aşkını gönderdiği Tweet’i grubun diğer üyelerini de geçerek yılın en çok Retweetlenen Tweet’i oldu.

İnsanlar ayrıca idollerine daha yakın olmak, Retweetleri ve beğenileriyle onları desteklemek için Twitter’a geliyor.

Kimler Katıldı

Önemsediğiniz ve merakettiğiniz herkes Twitter’da, ve 2015 yılında birçok önemli insan da Twitter’a katıldı.

-Kendi Twitter hesabını açan ABD başkanı Obama, 24 saat içerisinde 1 milyondan fazla takipçi kazandı. @POTUS

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

2015 Yılı Twitter - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Twitter Mavi Tik Almak

Twitter Mavi Tik Almak 26 Ocak 2017

Twitter Tam Ekran

Twitter Tam Ekran 29 Kasım 2015

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sigarayı bıraktıran besinler Intel’in cirosu ve hisse başına karı azaldı Haftanın iOS Uygulamaları WhatsApp’ta son görülme detayına dikkat ! HP, tasarruf için 8000 kişiyi işten çıkaracak SAS ile TBV Kurumsal Sponsorluk anlaşmasını yeniledi

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır