4G’nin Türkiye’ye geleceği tarih belli oldu !

Ana Sayfa » Mobil » 4G’nin Türkiye’ye geleceği tarih belli oldu !
4G’nin Türkiye’ye geleceği tarih belli oldu !

Turkcell’in bu yıl 7. kez düzenlediği ve 2 gün serecek olan “Teknoloji Zirvesi” başladı. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, 4G teknolojisinin, 2015’in başında Türkiye’ye geleceğini açıkladı.

 Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv zirvenin açılışında bir konuşma yaparak akıllı cihazların yeni dünyada başrolde olduğunu anlatan, akıllı telefon sayısının dünyada gittikçe arttığını ifade etti.

Süreyya Ciliv, Türkiye’deki durumun da dünyadaki gelişmeye çok paralel olduğuna işaret ederek, “Akıllı telefon satışları 2011 yılından itibaren patlama yapmış şekilde. Tablet satışları da keza bilgisayarı yakalamış vaziyette. Şunu da belirtmek istiyorum, Turkcell’in çıkarttığı, Turkcell T50’de üçüncü çeyrekte ve Ekim ayında Türkiye’de en çok satılan model oldu. Uygun performansı ve fiyatıyla gerçekten büyük bir başarı kazandı. Bunun sebebi de içinde yazılımı, performansı diye düşünüyoruz” dedi.

Ciliv, “Kısaca artık her yer ofis. Mobilin müşterilere muazzam bir faydası var, her yerden bilgiye ulaşıyorsunuz, her yerden işini yapıyorsun, parklar senin ofisin. Bir faydası, tatilde de ofisin olabiliyor” diyerek, bu duruma kötü bakılmaması gerektiğini, önceden tatili yarıda keserek dönülmesi gerektiği ancak şimdi kumsalda veya deniz kenarında işin yapılabildiğini ifade etti.

“EN ÖNEMLİ UNSURUN HER YERDEN ERİŞİM”

Ciliv, konuşmasında giyilebilir teknolojilerin gelişiminden ve geleceğinden de bahsederek, “Neredeyse bütün hardware firmasının akıllı saati var. Bu giyilebilir teknolojiler çok daha küçülecek ve bunlar neredeyse vücudumuza yapışır hale gelecekler, her gün giydiğimiz sensörler halinde gelecekler” dedi.

Süreyya Ciliv, yeni dünyayı şekillendiren en önemli unsurun her yerden erişim olduğunu belirterek, “Her yerden erişim. Bütün Türkiye network altında 3G ile. Bugün Türkiye’de ki 3G şebekesi dünyanın en güçlü 3G şebekelerinin başında geliyor. Ericsson’un yaptığı testlerde Turkcell şebeke hızı hep birinci. Bizden daha hızlı bir 3G şebekesi olan bir operatör yok” diye konuştu.

“4G ARTAN TRAFİĞİ KARŞILAMASI İÇİN GELMEK ZORUNDA”

Turkcell’in kuruluşunun 20. yıl dönümü dolayısıyla dün Ankara’da gerçekleştirilen etkinliği anımsatan Ciliv, “Dün Sayın Bakanım da söz verdi, 2015’in başında Türkiye’ye 4G gelecek. 4G artan trafiği karşılaması için gelmek zorunda” diye konuştu.

Biliyorsunuz rakiplerimiz 3G’ye gerek yok diyordu, Turkcell tek başına 3G gelsin diye çırpındı senelerce. 3G geldi 5 sene oldu. Türkiye’de data trafiği 200 kat arttı. Bu burada duracak mı? Tabi ki durmayacak. Her sene en az yüzde 100 artıyor” diye konuştu.

5G çalışmalarının yapıldığını ifade eden Ciliv, çalışmaların içinde yer aldıklarını kaydetti.

Kaliteli fiber altyapının önemine de değinen Ciliv, bu anlamda Turkcell Superonline ile yaptıkları yatırımları ve bu yatırımlara devam edeceklerini bildirerek, “Daha da hızlandıracağız. Dün de Sayın Cumhurbaşkanımızın önünde de söz verdik, daha çok yatırım yapacağız, zaten yapıyorduk daha da yapacağız” ifadesini kullandı.

TURKCELL TEKNOLOJİ ZİRVESİ

112 oturumda 200’ü aşkın fikir önderini 12 binin üzerinde davetliyle bir araya getirecek. 2010 yılından bu yana kapsamı ve katılımcı kitlesi daha da genişleyen zirve Haliç Kongre Merkezi’nde 12-13 Kasım tarihlerinde yapılacak. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in konuşması ile açılacak etkinliğe yaşayan en zeki insan kabul edilen fütürist Michio Kaku konuşmacı olarak katılacak.

Turkcell Teknoloji Zirvesi kapsamında, dünya çapında büyük ilgi gören “maker hareketi” ilk kez Türkiye’de bir “Maker Faire” gerçekleştirecek. Maker İstanbul Fuarı etkinliğinde; tüm dünyanın ilgiyle izlediği Maker’ların “kendin yap” metodu ve ileri teknolojilerle ürettikleri heyecan verici icatları sergilenecek. Ayrıca dünyanın en önemli yaratıcılık yarışmalarından biri olan Cannes Lions’da ödül alan çalışmalar da bu yıl ilk kez Türkiye’de, Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

4G’nin Türkiye’ye geleceği tarih belli oldu ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ASUS ZenFone 4 Pro

ASUS ZenFone 4 Pro 30 Temmuz 2017

LG G6 Yeni Reklam Filmi

LG G6 Yeni Reklam Filmi 10 Nisan 2017

Nokia 3310

Nokia 3310 14 Şubat 2017

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook virüsünü temizlemek SugarSync Kaspersky, ISO 27001 güvenlik sertifikası aldı Google ve Oracle arasındaki dava Yüksek Mahkemede görülecek WhatsApp’ta son görülme detayına dikkat ! Paranın Satın Alabileceği 10 Araba

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır