Alibaba ilk bulut bilgisayarını tanıttı

Ana Sayfa » Teknoloji » Alibaba ilk bulut bilgisayarını tanıttı
Alibaba ilk bulut bilgisayarını tanıttı

İşlemcisi olmayan ve 60 gram ağırlığında olan Wuying, “güçlü son geri uç bulut teknolojisi sayesinde yüksek performans sunan”, “avuç içi boyutunda” bir bilgisayar olarak tanıtıldı.

Alibaba’nın Bulut Zekası Başkanı Jeff Zhang, bulut bilgisayarın amacının, insanların video düzenleme, animasyon oluşturma, yazılım geliştirme ve çevrimiçi müşteri hizmetleri gibi görevleri “esnek bilgi işlem gücüne” erişimi olan “küçük” bir bilgisayarla gerçekleştirmelerini sağlamak olduğunu vurguladı. Zhang ayrıca, COVID-19 salgını sırasında birçok insan evden çalışmaya geçtiği için böyle bir cihazın özellikle kullanışlı olabileceğini düşündüğünü belirtti.

Etkinlik sırasında tanıtılan diğer ürünler arasında, bir seferde 50 pakete kadar taşıyabilen ve tek bir şarjla 100 kilometre yol kat edebilen son teslimatlar için otonom bir lojistik robotu da var.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Alibaba ilk bulut bilgisayarını tanıttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sigarayı bıraktıran besinler Intel’in cirosu ve hisse başına karı azaldı Haftanın iOS Uygulamaları WhatsApp’ta son görülme detayına dikkat ! HP, tasarruf için 8000 kişiyi işten çıkaracak SAS ile TBV Kurumsal Sponsorluk anlaşmasını yeniledi

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır