AMD Radeon R9 Nano

Ana Sayfa » Teknoloji » AMD Radeon R9 Nano
AMD Radeon R9 Nano

AMD Radeon R9 Nano tanıtıldı !

AMD, yeni AMD Radeon R9 Nano grafik kartı ile 4K oyunda çığır açıyor.

AMD, duyurduğu Radeon R9 Nano grafik kartı ile grafik kartı tasarımında sınırları zorlamaya devam ediyor. Sektörde yeni bir sınıf belirleyecek olan AMD Radeon R9 Nano, şimdiye kadar üretilmiş en hızlı mini ITX kart olarak dikkat çekiyor. R9 Nano küçük tasarımı, DirectX 12 ve Vulkan desteği sayesinde son derece sessiz ve kompakt bilgisayar tasarımları dahilinde 4K oyun desteği sağlayabiliyor.

İlk kez Haziran ayında Los Angeles’ta gerçekleştirilen E3 Fuarı’nda görücüye çıkan AMD Radeon R9 Nano, Fiji adlı grafik yongası temel alınarak geliştirilen üçüncü grafik kartı. AMD Radeon R9 Fury ve AMD Radeon R9 Fury X grafik kartlarının da dahil olduğu Radeon R9 Fury ürün ailesi, Yüksek Bant Genişlikli Bellek (HBM) teknolojisi sayesinde bilgisayar tutkunlarına yüksek çözünürlükler için yüksek performans, enerji verimliliği, eşsiz sanal gerçeklik deneyimi ve kesintisiz ve yumuşak oyun deneyimi sunuyor.

AMD Radeon R9 290X grafik kartına oranla yüzde 30 daha fazla performans gösteren ve yüzde 30 daha az enerji tüketen 175 wattlık AMD Radeon R9 Nano, dünyanın enerji açısından en verimli Mini ITX grafik kartı olarak gösteriliyor. Hava soğutması ile gelen 15.3 cm uzunluğundaki bu kart grafik kartlarında yeni bir sınıf yaratıyor. Oyun tutkunları, bilgisayar modcuları ve sistem entegratörlerin daha önce mümkün olmayan kompakt çok küçük form faktörler yaratmalarına olanak tanıyan grafik kartı sayesinde oyun konsolu ya da bir dvd oynatıcı boyutlarında bilgisayar sistemleri tasarlamak mümkün kılacak.

AMD Radeon R9 Nano grafik kartı tavsiye edilen satış fiyatı 649$ olarak 7 Eylül 2015’ten itibaren raflarda yerini alacak.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

AMD Radeon R9 Nano - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sigarayı bıraktıran besinler Intel’in cirosu ve hisse başına karı azaldı Haftanın iOS Uygulamaları WhatsApp’ta son görülme detayına dikkat ! HP, tasarruf için 8000 kişiyi işten çıkaracak SAS ile TBV Kurumsal Sponsorluk anlaşmasını yeniledi

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır