Atom İşlemcilerin İsmi Değişiyor !

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows » Atom İşlemcilerin İsmi Değişiyor !
Atom İşlemcilerin İsmi Değişiyor !

Intel, Atom İşlemcilerin İsmini Değiştiriyor !

Intel’in artık yeni adlandırılmış bir şemayla oluşturulacağı yeni nesil Atom x3, x5 ve x7 işlemcileri geliyor.

2009 senesinde kullanılan Atom işlemci ağını mevcut olan 4 rakam düzeninden bu kez belki harfler de dahil olmak üzere daha kullanıcı dostu bir adlandırma şemasıyla geliyor. 4 rakam düzeninden Atom işlemciler bundan sonra premium Core i işlemcilerinin de taşığı üç aşamalı bölünmeyi izleyerek ama bu kez farklı farklı harfler kullanacak.

Intel Atom işlemciler daha iyisi ve en iyisi sırasında x3, x5 ve x7 etiketlerini bulunduracak. Sadece bu değil Intel’in PR blog sayfası üzerinden yapılan paylaşım gibi değişim sadece isim ile sınırlı olmayıp ayrıca duyruulmaya hazır yeni bir silikon de mevcut bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Yeni isimleriyle ön plana çıkan yeni Nesil Atom işlemcilerin rekabetçi pil ömrü sunmasının yanısıra phablet, tablet ve telefonlarda kullanılması planlanıyor. Core i serisi ve M serisi işlemcilerin laptoplar hibrid cihazlarda ise kullanımına devam edilecek. Konuyla ilgili yeni işlemcilerin duyurulması için hazırda bekletildiği gösteriliyor.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Atom İşlemcilerin İsmi Değişiyor ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

PowerPoint ile Sunum Hazırlamak Avrasya Tüneli’nde geçiş ücreti belli oldu Need for Speed Underground 3 Türk Telekom’un Online İşlemler’inde rekor kırıldı Samsung Apple’a Yarım Milyar Dolar Ödeyecek ! Star Wars Battlefront PS4 vs Xbox One, Hangisinde Daha İyi?

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır