Babalar Günü Hediye Tavsiyeleri

Ana Sayfa » Genel » Babalar Günü Hediye Tavsiyeleri
Babalar Günü Hediye Tavsiyeleri

Babalar Günü Hediye Önerileri

Babalar Günü geldi çattı. Hala babasına ne hediye alacağına karar veremeyenler için Babalar Günü hediye önerileri ile yardımınıza koşuyoruz. İşte babanız için hediye önerilerimiz

Geçtiğimiz Mayıs ayında Anneler Günü‘nü atlattıktan sonra, şimdi ise önümüzde Babalar Günü var. Aslında Anneler Günü‘nde hediye seçmek çok daha basit oluyor. Seçenekleriniz oldukça fazla. Hele ki evinize aldığınız ütü, çay makinesi, blender gibi ürünleri de anneniz bir hediye olarak düşünüyorsanız hediye konusunda kafa yormanıza hiç gerek kalmıyor.
Fakat söz konusu babalar olunca işin rengi biraz değişiyor. Çünkü babanıza kalkıp bir ütü hediye edemiyorsunuz. Etseniz de biraz absürt kaçıyor. Peki babanıza ne hediye alabilirsiniz. Burada seçenek yelpazemiz ne yazık ki Anneler Günü‘nde olduğu kadar geniş değil. Fakat biz sizler için teknolojik aletleri içeren bir galeri hazırladık. Tabi öncelikle merak edenler için şuBabalar Günü olayına da bir değinelim. Eğer hala babanıza hediye almadıysanız babalar günü hediye önerileri yazımız sayesinde belki ufakta olsa fikir edinebilir ve babanızı mutlu edebilirsiniz.
15-06/11/2.jpg

Babalar Günü Nasıl Ortaya Çıktı

Evet, hep kutlarız, kutlamaya çalışırız ama o soru hep aklımızı kurcalar. Acaba Babalar Günü nasıl ortaya çıktı?
Pek çok özel günün olduğu gibi Babalar Günü‘nün de tarihi Amerika‘ya dayanıyor. Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Dodd, Anneler Günü gibi babalarında özel bir güne ihtiyaç duyduğunu düşünüyordu. Annesini küçük yaşta kaybeden Dodd, babasının doğum günü olan 5 Haziran‘ı Babalar Günü olarak kutlamak için gerekli mercilere başvurdu. Bu talep kabul edilse de, işlemlerin uzunluğu nedeniyle Babalar Günü, Haziranayının üçüncü pazarına anca yetişti.

Babalar Günü İlk Kez Ne Zaman Kutlandı

Kafalara takılan diğer bir soru ise Babalar Günü ilk kez ne zaman kutlandı. Ülkemizde ne zaman kutlandı bilinmez ama dünya genelini baz aldığımızda Babalar Günü‘nün ilk kez 19 Haziran 1910 yılında kutlandığını görüyoruz. Babalar gününün resmi ilanı ise 1966 yılında Amerika Başkanı Lyndon Johnson tarafından gerçekleştirilmiştir. 1972‘de Başkanlıkkoltuğuna oturan Richard Nixon ise Babalar Günü‘nü resmi tatil ilan etmiştir.
15-06/11/3.Jpeg

2015 Babalar Günü Ne Zaman

Evet, Babalar Günü hakkındaki ufak bilgilendirme turumuzun ardından şimdi asıl soruya gelelim. 2015 Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü, her yılın üçüncü pazarı kutlandığı için sürekli değişen bir tarih döngüsüne sahip. Bu seneki Babalar Günü ise 21 Haziran‘a denk geliyor. Yani önünüzde babanıza hediye seçip almak için 1 gün gibi bir süreniz var. Eğer ne alacağınızı düşünüp durmuş fakat bir türlü karar verememişsenizbabalar günü hediye önerileri yazımızı okuyarak daha kolay karar verebilirsiniz.

Babalar Günü Hediye Önerileri

Akıllı Telefon

İşte babalar günü hediye önerileri yazımızın ilk seçeneği. Tabi ki listemizin en başında olmazsa olmazlarımızdan akıllı telefonlar yer alıyor. Babalarımız, akıllı telefon konusunda biraz mesafeli davranabilirler. Akıllı telefonların arayüzü özellikle yaşı 50‘den yukarı olan babalarımız için biraz karışık görülebilir. Fakat kullanımı Android‘e göre daha basit olan iOS işletim sistemli bir telefon alarak babanızın akıllı telefonlara karşı olan yargısını yıkabilirsiniz.
15-06/11/akilli-telefon.png
Bütçenize göre bu model iPhone 4‘ten başlayarak 6‘ya kadar yükselebilir. Tabi şunu da göz önünde bulundurun. Babanız sonuçta bu telefonda kalkıpMortal Kombat oynamayacak. 7/24 HD video çekeyim diye uğraşmayacak. O yüzden bütçenizi fazla sarsmadan düşük bazlı modellere yönelebilirsiniz.

Tablet

İşte babalar günü hediye önerileri yazımızın olmazsa olmaz bir diğer opsiyonu. İkinci sıramızda tabletler var. Babam tableti ne yapacak diye düşünmeyin sakın. Bildiğiniz üzere 60’lı, 70’li kuşaklar için bir tutku haline gelen okey, batak, 101 gibi oyunlar artık kahvelerden çok internet üzerinden oynanıyor. Babanıza orta düzeyli bir tablet hediye edip, içerisineokey, 101, batak tarzı oyunlar atarak onu çok çok mutlu edebilirsiniz.
15-06/11/tablet.jpg
Belki babanız tableti ilk gördüğünde ben bunu ne yapayım diyebilir. Fakat emin olun, içerisine yüklediğiniz uygulamalar sayesinde aldığınız tabletkısa sürede babanızın vazgeçilmezi haline gelecektir.

Erkek Bakım Kitleri

Babalar günü hediye önerileri yazımısın üçüncü sırasında kişisel bakım var. Belki fazla klasik olacak ama her erkek, her yaşta bakım yapmak ister. Babalarımız (özelliklede 50’li yaşlarda olan) teknolojik aletlere karşı biraz ön yargılıdırlar. Bu aletlerden biri de traş makineleridir. Genel itibariyle babalarımız ustura, jilet gibi takımlarla traş olmayı yeğlerler.
15-06/11/kisisel-bakim-seti.jpg
Fakat alacağımız rahat bir traş kiti ile, onları teknoloji ile barıştırabiliriz. Tabi işin fazla ucuzuna kaçarsanız bir iki tatsız traş deneyiminden sonra“ben bu aletlerin böyle olduğunu biliyordum o yüzden kullanmıyordum,hanım! nerede benim jilet takımlarım” tarzında bir tepkiyle karşılaşmanızda normal olacaktır. O yüzden bu konuda ürün yorumlarını iyi analiz etmenizi tavsiye ederim.

Fotoğraf Makinesi

Babalar günü hediye önerileri fotoğraf makinesiz olmazdı. Fotoğraf makinesi aslında babaların hepsine hitap eden bir ürün değil. Fakat kafanızda babanızı geziye göndermek gibi hoş bir fikir varsa, bunu alacağınız bir fotoğraf makinesi ile taçlandırabilirsiniz.
15-06/11/foto.jpg
Tabi eğer babanız fotoğraf tutkunu bir insansa işin rengi tamamen değişecektir. Ona profesyonelliğe adım atmasını sağlayacak bir makinealabilir ve onu fazlasıyla mutlu edebilirsiniz. Eğer babanız usta bir fotoğrafçı değilse 500-700 TL civarında fiyatlara satılan giriş seviyesindekiprofesyonel fotoğraf makineleri işinizi fazlasıyla görecektir.

Akıllı Saat

Eğer teknolojiye fazlasıyla meraklı bir babanız varsa akıllı saat tercihi onu mutlu edebilir. Tabi yine de babanızın bu tarz ürünlere merakı olmasa bile, bu saatlerin onun ilaç saatlerini hatırlaması konusunda, kalp atış ritminikontrol etmesi hususunda yardımcı bir asistan olacağını ifade ederek onun ilgisini uyandırabilirsiniz.
15-06/11/akilli-saat.jpg
Babanız bu durumu ilk başlarda biraz yadırgasa da sonradan alışacak ve bir süre sonra akıllı saati için size gönülden teşekkürlerini sunacaktır.

Arabası için Ses Sistemi

Eğer babanızın öyle çok üst model bir aracı yoksa ve hala aracında tarihten kalma kaset çalar kullanmakta ısrar ediyorsa, ona hoş bir sürpriz yaparak arabası için güzel bir ses sistemi kurabilirsiniz. Hatta bu sistemi babanızınhaberi olmadan aracına taktırırsanız daha hoş bir sürpriz olacaktır.
15-06/11/ses-sistemi.jpg
Tabi ki bu seçenek yeni model araçların standart teyp girişleri nedeniyle bir hayli kısıtlı bir kesime hitap edecektir. Yine de son tercih sizlerin.

Dizüstü Bilgisayar

Babanızı mutlu edecek diğer bir seçenek ise dizüstü bilgisayar. Özellikle babası öğretmen olanların bu tarz bir hediyeyi daha da ön planda tutmasında yarar var. Çünkü öğretmenlerin ders içerisinde gerçekleştirdikleri sunumlardan ötürü bu tarz bir yardımcıya fazlasıyla ihtiyaçları var.
15-06/11/dizustu-pc.jpg
Babaları bilirsiniz, kullandıkları eşyalar eskise de işlerini gördükleri süreceseslerini çıkarmazlar. Siz onların sözlerine kulak asmayıp, eskiyen bilgisayarlarını bütçeniz doğrultusunda bu babalar gününde yenileyin.

3D Televizyon

Maç tutkunu bir babanız varsa, ve hediye için ayırdığınız bütçe 2000 TL üzerindeyse, babanıza maçları 3 boyutlu izlemesini sağlayacak bir 3D TValabilirsiniz. Tabi bunun için bir de 3D uyumlu Lig TV paketi lazım ama onu da kendisi tedarik eder artık. Ya da o kadar para vermişim, onu da alırım ne olacak derseniz, tercih sizin.
15-06/11/3d-tv.jpg
Tabi ki 3D televizyon biraz uçuk bir seçenek olabilir. Fakat bu seçeneğin özelliği şu ki, hem babanızı mutlu etmiş olacaksınız, hem de evinizde sizinde kullanabileceğiniz bir 3D televizyon olacak. Bu işin mantığı annenize gömleklerinizi daha iyi ütülesin diye ütü almakla aynı yere çıkıyor aslında.

Konsol ve Oyun

Bu ihtimal pek yüksek olmasa da oyun tutkunu babalara sahip olanlarımız olabilir. Eğer böyle bir babanız varsa alacağınız yeni bir konsol, ya da konsolu için yeni bir oyun onu fazlasıyla mutlu edebilir.
15-06/11/konsol.jpg
Aslında bu kategoriye akıllı oyuncakları da alabiliriz. Tabi bu model bizim klasik Türk babalarımıza pek uymayabilir. Zira yabancı filmlerde devasa oyuncaklarla oynarken gördüğümüz baba modellerine ülkemizde pek fazla rastlanmıyor. O yüzden bu konsol, oyun ve benzeri seçenekleri ikinci planda düşünmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Çeşitli Aksesuarlar

Eğer teknolojik hediyeler için yeterli bütçeniz yoksa, babanızın kullanması için ona akıllı telefon kılıfı gibisinden kullanımı kolaylaştıran hediyeler de alabilirsiniz. Tabi bu diğer hediyeler kadar gösterişli olmayacaktır. Zira iyi kötü lisanslı bir kılıfın 20-30 TL gibi uçuk fiyatlardan satıldığını düşünürsek, bu hediye seçeneği yerine klasik hediyelere yönelmeniz daha iyi olacaktır.
15-06/11/aksesua.jpg

Klasik Hediyeler

Konu başlığımız teknolojik hediye tavsiyeleri olsa da babanız için alabileceğiniz klasik hediyelere de bir değinelim.
Peki nedir bu klasik hediyeler? Kısaca özetleyecek olursak, klasik hediye konseptinde gömlekten tutunda, kol düğmesine kadar geniş bir seçenek yelpazesine sahip olduğumuzu söylemek mümkün.
15-06/11/godfather.jpg
Eğer sizinde babalar günü hediye önerilerini varsa bu başlıktan bizlerle paylaşabilir, diğer okurlarımızın da görüşlerinizden yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Babalar Günü Hediye Tavsiyeleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Messenger ‘Snapchat’ dönemi ! Apple, Kamera Şirketini Satın Aldı ! iOS 8’i yüklemeden önce dikkat ! Kayak Malzemeleri Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler World of Tanks Playstation 4 Açık Beta Sürümü Geliyor ZTE Blade A1 Özellikleri

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır