Bill Gates: Çin’le işbirliğini artıracağız

Ana Sayfa » Teknoloji » Bill Gates: Çin’le işbirliğini artıracağız
Bill Gates: Çin’le işbirliğini artıracağız

Bill ve Melinda Gates Vakfı üçüncü Goalkeepers raporunu yayımladı.

Raporda, dünyada sağlık ve kalkınma alanlarında büyük ilerleme kaydedilmesine rağmen, eşitsizlik sorununun mevcut olduğu, özellikle en zengin ülkeler ile en yoksul ülkeler arasında mesafenin Birleşmiş Milletler sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin gerçekleştirilmesini engelleyeceği belirtildi.

Vakıf Başkanı Bill Gates basına verdiği demeçte, Çin’in birçok alanda uluslararası topluma örnek oluşturduğunu ve kalkınma alanında Çin’le iş birliğini güçlendireceklerini söyledi.

Bill Gates, Çin’in sağlık ve eğitim seviyesini yükseltme, eşitsizlik sorununu çözme gibi alanlarda üstün çalışmalar yürüttüğünü, ayrıca aşırı yoksulluğu giderme hedefi saptadığını ifade etti.
Gates, Çin’le sağlık, dijital finans ve tarım gibi alanlarda işbirliği geliştirdiklerini, daha önceki yıllara göre ortaklığı genişlettiklerini dile getirdi.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bill Gates: Çin’le işbirliğini artıracağız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sigarayı bıraktıran besinler Intel’in cirosu ve hisse başına karı azaldı Haftanın iOS Uygulamaları WhatsApp’ta son görülme detayına dikkat ! HP, tasarruf için 8000 kişiyi işten çıkaracak SAS ile TBV Kurumsal Sponsorluk anlaşmasını yeniledi

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır