Bozuk Belgeleri Kurtarmak İçin Kullanabileceğiniz En Uygun 4 Program

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows » Bozuk Belgeleri Kurtarmak İçin Kullanabileceğiniz En Uygun 4 Program
Bozuk Belgeleri Kurtarmak İçin Kullanabileceğiniz En Uygun 4 Program

Sisteminizdeki evraklar farklı nedenlerle bozulabilirler. Bazen yazılımdaki bir kusur evrakın yanlış yazılmasına neden olabilir. Bazen ise evrak açıkken programın kilitlenmesi, belgenin bozulmasına yol açabilir. Tahminen de en berbatı, elektrik kesintisi, işletim sisteminin çökmesi üzere durumlarda belgeler kendi kendilerine bozulabilirler.

Bozulan belgeleri geri getirmek güç olduğundan, nizamlı olarak yedeklemenin büyük yararı var. Lakin iş işten geçtiyse yahut geri getirmek istediğiniz belgeyi şimdi yedeklemediyseniz, deneyebileceğiniz yollar mevcut. Belge kurtarmanın başarısı, bozulan belge çeşidine ve kullandığınız kurtarma yazılımına nazaran değişiyor. İşte hasarlı belgeyi kurtarmak için deneyebileceğiniz 4 program.

1. Repair Toolbox

22 tek emelli araçtan oluşan Repair Toolbox, farklı evrak çeşitlerini onarmayı amaçlıyor. Araçların tümü birebir biçimde çalışıyor: Bozulan belgeyi seçmeniz, onarılan evrak için bir isim belirlemeniz ve Repair’e tıklamanız gerekiyor. Desteklenen formatlar ortasında Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Pdf, Zip, Rar, Illustrator, Photoshop ve çok daha fazlası var.

Repair Toolbox büsbütün fiyatsız değil, her aracın birtakım kısıtlamaları bulunuyor. Örneğin PDF aracının demo sürümü, evrakın yalnızca birinci sayfasını kaydediyor.

İndirin: Repair Toolbox

2. Hetman File Repair

Hetman File Repair isminden anlaşılanın tersine genel bir evrak kurtarma aracı değil ve yalnızca fotoğraflara odaklanıyor. Bunun silinen fotoğraf belgelerini geri getirmekle tıpkı şey olmadığını söyleyelim. Fotoğraf belgesi elinizdeyse ve açılmıyorsa, araç bu noktada kendini gösteriyor.

Hetman File Repair ile bozulan JPEG, BMP ve PNG belgelerini kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Hetman File Repair belgeleri fiyatsız olarak tarasa da, onarmak ve kaydetmek için bir lisans satın almanız gerekiyor. Aracın şahsî kullanıma yönelik Home sürümü 60 dolar, iş kullanımına yönelik Office sürümü ise 140 dolar.

İndirin: Hetman File Repair

3. Digital Görüntü Repair

Bozuk MP4, Mov ve Avi evraklarını onarabilen Digital Görüntü Repair’in çalışabilmesi için belgelerin Xvid, DivX, MPEG4, 3ivx yahut Angel Potion ile kodlanmış olması gerekiyor. Yazılımın ek yazılımlar yüklemeye çalıştığını fakat bu ek yazılımın ziyanlı olmadığını söyleyelim.

İndirin: Digital Görüntü Repair

4. Stellar Microsoft Office Repair Toolkit

Stellar Microsoft Office Repair Toolkit, Word dokümanlarına, Excel tablolarına ve PowerPoint sunularına odaklanan üç araçla geliyor. Uygulamayı çalıştırdığınızda isterseniz tüm sisteminizi bozuk belgeler için tarayabiliyorsunuz. İkinci seçenek olarak bozulan belgeyi seçebiliyorsunuz. Stellar Microsoft Office Repair Toolkit, parola muhafazalı belgeleri bile tamir edebiliyor.

Şirketlere yönelik bir program olduğundan Stellar Microsoft Office Repair Toolkit’in fiyatı biraz değerli. Aracı fiyatsız olarak indirip, bozuk evrakları ön izleyebilirsiniz. Lakin tamir fonksiyonunu kullanabilmek için 69 dolar ödemeniz gerekiyor.

İndirin: Stellar Microsoft Office Repair Toolkit

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bozuk Belgeleri Kurtarmak İçin Kullanabileceğiniz En Uygun 4 Program - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sigarayı bıraktıran besinler Intel’in cirosu ve hisse başına karı azaldı Haftanın iOS Uygulamaları WhatsApp’ta son görülme detayına dikkat ! HP, tasarruf için 8000 kişiyi işten çıkaracak SAS ile TBV Kurumsal Sponsorluk anlaşmasını yeniledi

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır