CES 2015 En İlginç Ürünler

Ana Sayfa » Dünya » CES 2015 En İlginç Ürünler
CES 2015 En İlginç Ürünler

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan CES 2015’i geride bıraktık.

İşte fuarın en ilginç ürünleri;

6-9 Ocak tarihleri arasında düzenlenen CES 2015 kapsamında onlarca farklı firma çok sayıda cihazının duyurusunu gerçekleştirdi.

Akıllı telefonlar, tabletler ve saatler yanı sıra birçok farklı eşya da akıllanmaya başladı. Bunun yanı sıra yepyeni teknolojiler de fuarda görücüye çıktı.

Bu ürünlerin arasında birbirinden ilginç ve dikkat çekici ürünlerde yer alıyor.

15-01/13/mecedes-f015.jpg

Mercedes F015

Sürücüsüz otomobiller günümüzde birçok üreticinin üzerine çalıştığı konulardan biri. Bu firmalardan biri de Mercedes. Sürücü ihtiyacına gerek duymayan ve dört yolcunun da yüz yüze bir şekilde oturabildiği Mercedes F015, tasarımı ile de dikkat çekiyor. Karbon fiber ile güçlendirilmiş plastik malzemeden üretilen araç, üzerine yer alan LED ışıkları sayesinde sürücü tarafından yönlendirilip yönlendirilmediğini gösteriyor.

15-01/13/the-rollkers-sdn.jpeg

The Rollkers

Fuarda düne kadar akıllı olmayan birçok farklı eşya akıllındı. Buna örnek gösterebileceğimiz cihazlardan biri ise The Rollkers. Elektrik ile çalışan bir paten olan The Rollkers, daha hızlı yürüme imkanı sunuyor. Altındaki dört tekerleği ve elektrikli motorları ile koşu hızına yakın hızda yürütebiliyor. Ayakkabı ile de kullanılabilen bu cihazın farklı işlerde kullanabilirliği de yok değil.

15-01/13/axxess-ce-air2-sdn.jpg

Axxess CE Air2

Şu ana kadar gördüğünüz en ilginç haporlörden biri olan Axxess CE Air2, miknatıslar ile donatılmış bir yapıya sahip. Bu gücü kullanarak adeta uçuyormuş görünümü vererek havada çalışan cihaz direk internetteki ses dosyalarını da açabilme yeteneğine sahip.

15-01/13/penguin-scope-sdn.jpg
Penguin Scope

CES 2015‘teki sağlık konusunda öne çıkan ürünlerden biri de Penguin Scope, doktoru cebinize getiyor. Ağız, kulak gibi bölgelerden görüntü alarak Android ve iOS cihazınıza yansıtabilen bu cihaz evde tibbi görüntüme görevini görüyor. Ayrıca USB ile de bilgisayarlara bağlanabilmekte. Penguin Scope‘un fiyatı ise ABD için 149 dolar olarak belirlenmiş.

15-01/13/toshiba-android-robot.jpg

Toshiba Android Robot

Gerçek insan derisine benzer bir yüzeye sahip olan Toshiba‘nın Android Robot’u insanlarla benzer mimiklere sahip. CES 2015‘te yerinde inceleme imkanına sahip olduğumuz bu robot CES 2015‘in dikkat çekici yanlarından biriydi.

15-01/13/mamaroo-sdn.jpg

mamaRoo

Las Vegas’ta düzenlenen fuarda akıllanan eşyalardan biri de beşik.mamaRoo adına sahip akıllı beşik hareket algılayıcı sisteme sahip. Kendi kendine bebeği sallayabilen bu cihaza yaklaştığınız sallama hareketini yavaşlatıyor. Ayrıca özel bir ekrana sahip olan mamaRoo‘nun iOS ve Android uygulaması da bulunuyor.

15-01/13/pacif-i.jpeg

Pacif-i

Akıllı beşikten sonra bebekler için hazırlanan ürünlerden biri de akıllı emzik Pacif-i. Dünyanın ilk akıllı emziği olduğunu öne suran bu cihaz silikon yapıdaki memeye sahip. Akıllı telefonlar ile Bluetooth 4.0 üzerinden eşleşebilen cihaz ile vücut sıcaklığı ölçülebiliyor. Bunun yanı sıra bebeğiniz sizden uzaklaştığında sizi uyarıyor. Tıbbi konuda halen onay bekleyenPacif-i’nin 40 dolarlık bir fiyat etiketi ile önümüzdeki zamanlarda satışa sunulacağı belirtiliyor.

15-01/13/belty-sdn.png

Belty

Akıllı kemel olarak gösterebileceğimiz Belty adındaki cihaz üzerinde yer alan mikro motorlar sayesinde kullanıcının üzerine göre kemerin ayarlanmasını sağlıyor. Ayrıca sensörleri ile yemek yediğinizi anlayarak kemerin sıkılığını düzenleyebiliyor. Akıllı telefonlar ile Bluetooth üzerinden bağlanabildiği de belirtilen Belty, halen prototip aşamasında.

15-01/13/toyota-mirai.jpg

Toyota Mirai

Bir süredir Toyota‘nın üzerine çalışmalarını sürdürdüğü hidrojen tükeyen motorları daha geniş kitlelere ulaştırmak için firma hareketi geçti ve CES 2015’te bu teknolojiyi açık kaynaklı olarak sundu. Bu da artık diğer üretici firmalarında bu teknolojiyi geliştirebileceği ve kullanabileceği anlamına geliyor. Bakalım hidrojen yakıtlı motorlar söylendiği gibi bir devrim olacak mı.

15-01/13/iohawk.jpg

IO Hawk

Dünyanın en ilginç olduğu kadar gereksiz icatları arasında gösterilenSegway‘ın yeni nesil ürünü IO Hawk, CES 2015‘te görücüye çıktı. İki tekerleğe sahip bu taşıma aracı sadece ayak koyma yerine ve iki adet tekerleğe sahip. Vücudunuzun ağırlığı ile kullanılabilen IO Hawk, yine birçok kişiye göre çok gereksiz bulunuyor.

Kaynak:ShiftDelete
Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CES 2015 En İlginç Ürünler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Gеrеkli Olan CSS Kоdlаrı FFZERO1 USB bellek veri korumak ! Bir Hafta Pil Ömrü Archos GranitePhone ! İtfaiye Robotu TAF 20

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır