En Güzel 10 Fiyatsız Antivirüs Yazılımı – 2020

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows » En Güzel 10 Fiyatsız Antivirüs Yazılımı – 2020
En Güzel 10 Fiyatsız Antivirüs Yazılımı – 2020

İnternete bağlı bilgisayarınızda zararlılara yönelik hiçbir müdafaanız yoksa, eşi az görülen bir hamasete sahipsiniz demektir. Uygun antivirüslerin parayla satıldığını düşünüyor olabilirsiniz ve bu bahiste haksız da sayılmazsınız. Fakat bir mesken kullanıcısı için kâfi müdafaayı sağlayan pek çok fiyatsız sürüm bulmanız da mümkün.

Aşağıda bulacağınız fiyatsız antivirüsler, fiyatlı antivirüslerin kimi ek özelliklerini sunmasalar da, ziyanlı yakalamada çoğunlukla ücretliler kadar güçlüler. Elbette güvenlik denildiğinde her şey zararlıları bulmak değil, lakin bütçeniz fiyatlı bir antivirüse yetmiyorsa yahut para ödeyeceğiniz yazılımı öncelikle denemek istiyorsanız, bu listemiz size yardımcı olacak.

Pekala en yeterli fiyatsız antivirüs programları neler? İşte CHIP Online’ın seçtiği 2020’nin en düzgün fiyatsız antivirüs yazılımları…

1. Avira Free Antivirus

2. AVG Anti-Virus Free

3. Kaspersky Free

4. Panda Free Anti-Virus

5. BitDefender Antivirus Free

6. MalwareBytes Free

7. Ad-Aware Antivirus Free

8. Avast Free Antivirus

9. Sophos Home

10. Windows Defender

1. Avira Free Antivirus

Av-Test’in sıkı test programlarından yüksek puanlar almayı sürdüren Avira Free Antivirus, test edilen tehditlerin yüzde 99,7’sini savuşturmayı başardı. Sisteminize çoklukla fazla yük getirmeyen yazılım, temel güvenlik fonksiyonlarını pak bir arayüzle sunuyor. Yanlış olumluları son derece az olan Avira Free Antivirus, aylık fiyatsız 500MB VPN hizmeti de sunuyor.

Fiyatlı antivirüslere yakın fonksiyonlar sunan yazılımın tahminen tek olumsuz yanı, fiyatsız sürümü kullandığınızı vakit zaman size hatırlatması.

İndirin: Avira Free Antivirus

2. AVG Anti-Virus Free

AVG Anti-Virus Free’nin bir güvenlik yazılımı olarak çok âlâ olduğunu söylemeliyiz. Ana ekranı epeyce kolay anlaşılan AVG Anti-Virus, sizi yalnızca indirdiğiniz tehditlerden değil, makûs niyetli temaslardan da koruyor. Fiyatsız sürümde gerçek vakitli tarama, ek fidye yazılımı müdafaası katmanı, inançlı olmayan ilişkileri engelleme ve bilgisayarın performans problemlerini tespit etmek için tarama üzere fonksiyonlar bulunuyor.

Fiyatlı Pro sürümünde daha çok güvenlik seçeneği ve daha güçlü indirme muhafazaları var, fakat fiyatsız sürüm birden fazla PC kullanıcısı için kâfi güvenliği sunuyor.

İndirin: AVG Anti-Virus Free

3. Kaspersky Free

Kaspersky’nin Windows güvenlik yazılımının fiyatlı sürümü, birçok vakit listelerin en zirvesine çıkmayı başarıyor. Birtakım özellikleri kırpılmış olan Kaspersky Free ise saklılık muhafazası, inançlı ödeme sandbox’u üzere fonksiyonları terk ediyor ve PC’niz için temel bir güvenlik sunuyor. Böylelikle ortaya kullanımı çok kolay bir virüs müdafaası ortaya çıkıyor. Fiyatlı sürümdeki gerçek vakitli tarama motorunu kullanan yazılım, sizi fiyatlı sürüme geçmeniz için pek rahatsız etmiyor.

İndirin: Kaspersky Free

4. Panda Free Anti-Virus

Panda Free Anti-Virus, PC’niz üzerindeki yükü en aza indirmeyi amaçlayan bir seçenek. Panda, gerçek vakitli müdafaası ve kolay kullanımıyla en düzgün seçeneklerden biri. Fiyatsız sürümde gerçek vakitli korumaile hudutlu da olsa VPN seçenekleri sunuluyor. Bir konut kullanıcısı için temel gereksinimleri karşılamayı başaran yazılımdan daha fazlasını isteyenler ise, 4 farklı üst sürüme geçiş yapabiliyor; natürel ki muhakkak bir fiyat karşılığında.

İndirin: Panda Free Anti-Virus

5. BitDefender Antivirus Free

Zararlılara, casus yazılımlara ve çevrimiçi güvenlik tehditlerine karşı muhafaza sağlayan BitDefender, güçlü ve sessiz antivirüsler ortasında yer alıyor. Yazılım, makus niyetli kodları algılamak için birkaç yoldan faydalanıyor. Bunlar ortasında yazılımların davranışlarını takip etmek, temasları taramak, daha evvel hiç rastlanmamış virüsleri bulabilme, PC’niz açılırken boot dalını tarama var.

Zahmetsiz bir araç olan BitDefender, PC’nizde öbür şeylerle uğraşırken, birden fazla vakit sizi rahatsız da etmiyor. Lakin şifre yöneticisi ya da ağ muhafazası üzere fonksiyonlar için, yeniden fiyatlı sürüme geçmeniz gerekiyor. Yeniden de, BitDefender Antivirus Free’nin, fiyatsız seçenekler ortasındaki en düzgünlerden biri olduğu kesin.

İndirin: BitDefender Antivirus Free

6. MalwareBytes Free

MalwareBytes Free’yi istediğiniz kadar kullanabilirsiniz lakin gerçek vakitli muhafaza fonksiyonu ve pek çok fonksiyon 14 gün sonrasında devre kalıyor. Yani programın en kıymetli fonksiyonlarının birçoklarından yoksun kalıyorsunuz.

MalwareBytes, başka programların kaçırdığı zararlıları yakalayıp yok etmekle ünlü, lakin müddetiniz dolduğunda ve fiyatsız sürüme geçtiğinizde, akınlara karşı daha zayıf bir hale geleceksiniz. Bu yüzden yazılımı kısa vadeli bir kurtarıcı olarak kullanabilir yahut denedikten sonra aylık 3,33 dolara Premium sürüme geçiş yapmayı düşünebilirsiniz.

İndirin: MalwareBytes Free

7. Ad-Aware Antivirus Free

Birden fazla güvenlik yazılımı firması üzere Lavasoft da fiyatsız Ad-Aware Antivirus Free’yi fiyatlı sürüme yükseltmeniz umuduyla sunuyor. Bu yüzden araç içerisinde olta saldırısı müdafaası, ebeveyn kontrolleri ve dijital belge temizleyicisi üzere kimi gelişmiş özellikler yok. Sunulan özellikler ortasında ise gerçek vakitli muhafaza, indirmeleri tarama üzere temel fonksiyonlar var.

İndirin: Ad-Aware Antivirus Free

8. Avast Free Antivirus

Uzun müddettir PC’leri koruyan araçlardan olan Avast’ın fiyatsız sürümü çok hafif ve epey süratli. Yazılım, anti-zararlı muhafazasını kullanımı kolay bir parola yöneticisi, Wi-Fi ağınızın zayıf noktalarını bulabilen konut ağı izleme özellikleri ile geliyor. Birden fazla fiyatsız yazılımda olduğu üzere burada da tüm özellikleri fiyatsız olarak kullanamıyorsunuz. Fiyatsız sürümde virüsleri ve başka makûs maksatlı yazılımları engellemeniz,Wi-Fi güvenliğinde zayıf nokta taraması yapmanız ve ekfidye yazılımı güvenliği katmanına sahip olmanız mümkün.

İndirin: Avast Free Antivirus

9. Sophos Home

“İş seviyesinde güvenlik” sözcükleriyle kendini tanıtan Sophos Home içerisinde antivirüs fonksiyonlarının yanında ailelere yönelik birtakım fonksiyonlar de var. Standart antivirüs ve anti ziyanlı fonksiyonları sunan yazılım içerisinde bir içerik denetim fonksiyonu bulunuyor. 10 PC’ye kadar merkezi idare fonksiyonu sunan yazılım, çocuğunuzun web gezintisini denetim altına almanızı sağlıyor.

Sophos Home Av-Test tarafından test edilmemiş olsa da, Av-Comparatives’e nazaran yetenekleri ortalamanın üzerinde.

İndirin: Sophos Home

10. Windows Defender

Muhtemelen pek çoğunuz biliyor olmalısınız lakin bilmeyenler için tekrarlamakta fayda var: Windows 10’un içerisinde, dahili bir müdafaa aracı olan Windows Defender yer alıyor. Bu araç, siz Windows’u kurduğunuzda otomatik olarak devreye giriyor ve aslında temel bir muhafaza da sağlıyor. İşin farklı yanı ise, bu işi ziyadesiyle yeterli yapabiliyor olması

Windows Defender’a güvenip, PC^nizi ona emanet etmeyi de seçebilirsiniz. Lakin şunu hatırlatmakta fayda var; Wndows Defender, sunduğu fonksiyonlarla üstteki seçeneklere nazaran çok daha sade bir araç.

3. AVG Anti-Virus FREE 2012
Puan: 5/5

Artıları: Çok sayıda fonksiyon, hafif, süratli ve doğruluğu yüksek.

Eksileri: Uzun yükleme süreci, çok sayıda arkaplan süreci kullanması, rootkit’ler için farklı bir tarama.

4. Avira Free Antivirus
Puan 4.5/5

Artıları: Süratli yükleme, süratli birinci tarama mühleti, hafif, doğruluğu yüksek.

Eksikleri: Fiyatsız sürümde birçok özelliği eksik, web müdafaasını kullanmanız için Ask araç çubuğunu yüklemeniz gerekiyor.

5. Comodo Antivirus 5.9.2
Puan: 3,5/5

Artıları: Güçlü atak algılama sistemi, süratli birinci tarama, sistem performansını düşürmemesi.

Eksileri: Defense+ ihtarları vakit zaman karmaşık olabiliyor, yanlış ikazlar, tarama suratı vakitle pek güzelleşmiyor.

6. Emsisoft Anti-Malware 6.0
Puan: 4,5/5

Artıları: Süratli ve kolay yükleme, pak arayüz, kusursuz tarama performansı, uygun doğruluk, başka güvenlik araçları ile çalışabilmesi.

Eksileri: Gerçek vakitli antivirüs müdafaası sunmuyor.

7. Microsoft Security Essentials 2.1.11160
Puan: 4/5

Artıları: Kullanımı kolay, sistem performansını çok az etkiliyor, yeterli bir gerçek vakitli müdafaa sağlıyor.

Eksileri: Uzun tarama müddeti, ortalamanın altında algılama oranı.

8. Outpost Security Suite Free 7.1
Puan: 3/5

Artıları: Çok sayıda güvenlik özelliği, Windows ve Outlook’un açılışına az tesir etmesi, düzgün düzeyde doğruluk.

Eksileri: “Öncelikli güncellemeler” sağlanmaması, Techradar’ın testi sırasında ziyanlı veritabanını güncelleyememesi, birinci tarama mühletinin çok uzun olması, Firefox’un açılışını kıymetli ölçüde uzatması.

9. PC Tools Antivirus Free 2012
Puan: 4,5/5

Artıları: Kullanımı kolay ve hafif oluşu, ortalamanın üzerindeki tarama müddeti, düzgün bir algılama oranına sahip olması.

Eksileri: Sabit diskte çok yer kaplaması, Outlook’un açılışını hissedilir derecede yavaşlatması, kimi tasarım yanılgıları, fiyatlı sürümüne nazaran değerli ölçüde daha az özelliğe sahip olması.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

En Güzel 10 Fiyatsız Antivirüs Yazılımı – 2020 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sigarayı bıraktıran besinler Intel’in cirosu ve hisse başına karı azaldı Haftanın iOS Uygulamaları WhatsApp’ta son görülme detayına dikkat ! HP, tasarruf için 8000 kişiyi işten çıkaracak SAS ile TBV Kurumsal Sponsorluk anlaşmasını yeniledi

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır