Facebook ‘Harika Bir Yıldı’ için Özür Diledi !

Ana Sayfa » Sosyal Ağ » Facebook » Facebook ‘Harika Bir Yıldı’ için Özür Diledi !
Facebook ‘Harika Bir Yıldı’ için Özür Diledi !

Sosyal medya devi Facebook’un son günlerde sıkça paylaşılan bir özelliği dev şirketi özür dilemek zorunda bıraktı. 

Facebook’un tüm kullanıcılarına sunduğu ‘Harika bir yıldı’ başlığı altında kullanıcıların 2014 yılı içinde paylaştığı fotoğrafları otomatik olarak seçilip kullanıcının onayına tabi olmak kaydıyla paylaşılmaya başlandı. Seçilen fotoğrafları rastgele belirleyen bir algoritma kullanan Facebook, kullanıcıların canını sıkacak görüntüleri de bu özel albüme ekleyince olanlar oldu.

FACEBOOK NEDEN ÖZÜR DİLEDİ
Bir web tasarımcısı olan Eric Meyer, ‘Harika bir yıl oldu, bir parçası olduğun için teşekkür ederiz’ sloganı altında paylaşılan fotoğrafları arasında ölen kızının görüntülerini fark etti ve kaleme aldığı blog yazısında Facebook’u düşüncesizlikle suçladı. Facebook’un bunu kasıtlı yapmadığının farkında olduğunu belirten Meyer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Facebook geride kalan yılımızın ne kadar harika olduğunu hatırlatmaya çalışırken partilerde veya tekne gezilerinde çekilen selfie’leri bir araya getirmeye çalışıyor. Ancak sevdiklerini kaybeden, hastanede uzun günler geçiren, boşanan veya işini kaybeden de sayısız insan var”.

Washington Post’ın haberine göre Facebook’un ‘Bir yılın özeti’ özelliğini geliştiren isimlerin başında yer alan Jonathan Gheller, Meyer’in yazısının ardından özür dilerken, uygulamanın sevildiği kadar bu gibi durumlarda pek de iyi bir şey olmadığını anladığını belirtti. Eleştirinin haklı olduğunun altını çizen Gheller, ‘gelecek yıl daha iyisini yapacağız’ demeyi de ihmal etmedi.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Facebook ‘Harika Bir Yıldı’ için Özür Diledi ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Facebook Canvas

Facebook Canvas 26 Şubat 2016

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Western Digital WD4001FFSX RED Pro 4TB HDD Android 7.0 Önizleme Sürümü Türksat 4A Uydu ve Kanal Ayarları Yandex yazın en çok aranan şarkıları ! Family Guy The Quest for Stuff indir Blogger WordPress Aktarma

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır