Galaxy S4 Android 5.0 Güncellemesi

Ana Sayfa » Mobil » Android » Galaxy S4 Android 5.0 Güncellemesi
Galaxy S4 Android 5.0 Güncellemesi

Galaxy S4 Android 5.0 Resmi Güncellemesi Türkçe

Samsung Galaxy S4 Android 5.0 resmi güncellemesi Rusya için başladı. Yayınlanan güncelleme Türkçe dil desteği bulunuyor. 

Rusya’da Exynos işlemcili için resmi güncellemenin dağıtımına başladı. Rusya için yayınlanan sürümde Türkçe dil desteği bulunuyor yani Türkiye’de bulunan Galaxy S4 cep telefonlarına yüklenebileceği anlamına geliyor. Türkiye ve bir çok ülke için resmi sürüm gelecek ay itibari ile kademeli gelmesi bekleniyor.

Yayınlanan OTO güncelleme boyutu: 1049.17 MB. Rusya için yayınlanan Rom’u yüklemek isteyenler cihazları garantiliyse servisleri ile görüşmesi önerilir. Yüklemeyi yapmadan önce cihaz yedeğini almanız önerilir. Güncellemeyi ister Kies ister Odin programı ile yapabilirsiniz.

Android 5.0 Lollipop yenilikleri: Yeni bildirim ekranı, yeni kilit ekranı, yararlı kısayol çubuğu, ART yapısı hızlı arayüz teknolojisi, TouchWiz ile daha verimli ve daha az Ram tüketimi ile cihazınız daha performanslı hale dönüşecek.

SamMobile‘ın yayınladığı video ;

Android 5.0, Galaxy S4’e ne getiriyor?

  • Yeni tasarım anlayışı ve kullanımı kolaylaştıran işlevleriyle Android için büyük bir güncelleme olan Lollipop, son günlerin merakla beklenen güncellemelerinden. Yeni bir Nexus 6 satın almıyorsanız, Lollipop’un cihazınıza gelmesini biraz beklemeniz gerekecek. Peki güncelleme, Samsung’unGalaxy S4 ve Galaxy Note 3 gibi bir nesil önceki cihazlarına neler getirecek?
  • Galaxy S4 ve Note 3’te Android Lollipop’un neye benzeyeceğini SamMobile’ın yayınladığı videolar sayesinde biliyoruz. Tahmin edebileceğiniz gibi Android 5.0, Samsung’un cihazlarında çok büyük bir değişiklik yapmıyor. Samsung’un 2013 telefonu Galaxy S4’teki son önizleme sürümünde hataların çoğunun giderildiği, akıcı bir deneyim sağlandığı görünüyor. Giriş ekranında daha fazla widget görmek, ayarlar menüsünde daha fazla ayara ulaşmak artık mümkün.
  • SamMobile, Galaxy Note 3’teki önizleme sürümüne ise daha genel bir bakış sunuyor. Yeni arayüz ve işlevlerden bahseden site, durum çubuğunun farklı uygulamalar ve menüler arasında tutarsız olduğunu da vurguluyor. Son yapıda bu hatanın giderilmemiş olması, Samsung’un daha yapacak işinin olduğunu gösteriyor.
  • Android 5.0’ın en son Samsung cihazlarına ne zaman geleceği, resmi bir açıklama yapılmadığından halen bilinmiyor.

Güncelleme yapabilmeniz için en az 3 GB boş alan olması gerekiyor. Yükleme yapmadan önce cihazınızı fabrika ayarlarına çevirip yapmanız daha iyi olacaktır.

 

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Galaxy S4 Android 5.0 Güncellemesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Android Nougat

Android Nougat 31 Ocak 2017

Andromeda

Andromeda 27 Eylül 2016

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Komut İstemi Komutları Microsoft “global salgın tehditlerini” önceden belirleyecek Just Cause 3 İçin 4K Oynanış Videosu Yayınlandı Renk doğruluğu en iyi 10 akıllı telefon ! iPhone 6s Fiyatı Alexa nedir ?

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır