İnternet hızında yeni rekor

Ana Sayfa » Teknoloji » İnternet hızında yeni rekor
İnternet hızında yeni rekor

Londra Üniversitesi Akademisi araştırmacıları, fiber optik kablo bağlantısı kullanarak, saniyede 172 terrabyte olan bir önceki internet hızı rekorunu aştı ve saniyede 178 terrabyte veri aktardı.

Araştırmacılar rekor için, normalde ticari optik sistemlerde kullanılan 4,5 THz ve 9 THz arasındaki bant aralığın yerine 16,8 THzlik bir bant aralığı kullandıklarını açıkladı.

UCL tarafından yayınlanan açıklamaya göre, araştırmacılar, faz, parlaklık ve polarizasyon ile ölçülen performansı optimize etmek için her dalga boyu için özelleştirerek çeşitli amplifikatör teknolojileri kullandılar.

Araştırma yöneticisi Dr. Lidia Galdino, mevcut altyapıları daha verimli kullanabilen yeni teknolojiler kullanarak fiber optik bant genişliğini daha verimli kullanmayı hedeflediklerini söyledi.

Saniyede 172 terrabyte olan daha önceki rekor nisan ayında Japonya Ulusal Bilgi ve İletişim Teknolojileri Enstitüsü tarafından kırılmıştı.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İnternet hızında yeni rekor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Roketsan’dan TEKNOFEST roket yarışlarında başarılı öğrencilere staj ve iş imkanı Babalar Günü Hediye Tavsiyeleri 4K Nedir ? Girl With Beautiful Eyes Wants To Fly TELKODER’in yeni başkanı Halil Nadir Teberci oldu Volkswagen Emisyon Sorunu

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır