iPhone 6s Gizli Özellikleri

Ana Sayfa » Mobil » Apple » iPhone 6s Gizli Özellikleri
iPhone 6s Gizli Özellikleri

iPhone 6s ile Gelen 10 Özellik !

iPhone 6s ya da iPhone 6s Plus satın alanlar arasındaysanız, bu ipuçlarını kaçırmayın. İşte, iPhone 6s kullanıcıları için 10 gizli iPhone 6s özelliği.

  • Peki, iPhone 6s satın alan okurlarımız, iPhone 6s ve iPhone 6s Plusmodellerinin yeni özelliklerinin tamamını nasıl kullanacaklarını biliyorlar mı? İşte iPhone 6s kullanıcılarının mutlaka okuması gereken 10 gizli iPhone 6s özellikleri.

15-10/23/01.jpg

iPhone 6s, 3D Touch hassasiyeti nasıl ayarlanır?

iPhone 6s‘te 3D Touch hassasiyetini ayarlamak için Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > 3D Touch > Hassasiyet yolunu izleyerek, hassasiyet ayarlarına ulaşabilir, 3D Touch özelliğinin hassasiyetini kuvvetinize göre ayarlayabilirsiniz.

15-10/23/02.jpg

iPhone 6s ile 4K video nasıl çekilir?

iPhone 6s ile 4K video çekme özelliği geldi. Peki, iPhone 6s video çözünürlüğü nasıl değiştiriliyor? iPhone 6s video çözünürlüğünü düzenlemek için Ayarlar > Fotoğraflar&Kamera > Video Kaydı yolunu izleyerek istediğiniz çözünürlüğü seçebilir, sonra kamera uygulamasında seçtiğiniz çözünürlükte videolar çekmeye başlayabilirsiniz.

15-10/23/03.jpg

iPhone 6s kamera ve harita uygulamalarını hızlı açma

iPhone 6s‘te 3D Touch özelliği ile ana ekranda uygulama ikonlarına sert basarak hızlı ulaşabileceğiniz seçenekleri açabilirsiniz. Farklı uygulamalar için farklı seçeneklerin açıldığı bu özellikte, örneğin kamera uygulamasında hızlıca selfie modunu açabilir, haritalar uygulaması ile konumunuzu hızlıca paylaşabilirsiniz.

15-10/23/04.jpg

iPhone 6s ile kendi hareketli duvar kağıdınızı yapın

iPhone 6s ile kendi hareketli fotoğraf oluşturmak için yakaladığınız bir fotoğrafın istediğiniz bir bölümüne sertçe bastırın. İsterseniz hareketli fotoğrafınızı duvar kağıdı olarak da ayarlayabilirsiniz.

15-10/23/05.jpg

Bağlantıları kolayca paylaşma

iPhone 6s‘te bağlantıları kolayca paylaşmak için sayfaya sertçe dokunun ve yukarı kaydırın. Sonra açılan seçeneklerden paylaşım ya da başka bir işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

15-10/23/06.jpg

Kamera uygulamasında son fotoğraflara bakma

iPhone 6s‘te kamera uygulaması ile son fotoğrafları görebilmek için fotoğraf yakalama butonunun solundan sağına doğru parmağınızı kaydırabilirsiniz.

15-10/23/07.jpg

Rehberde hızlı arama, mesajlaşma ve daha fazlası

iPhone 6s‘te rehberdeki kişilerle daha hızlı iletişim kurabilmek için uygulama menüsüne benzer şekilde, o kişinin üzerine sertçe dokunabilir, daha sonra hızlı seçeneklerden, arama ve mesajlaşma gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

15-10/23/08.jpg

Son uygulamaları görüntüleyin

iPhone 6s‘te son uygulamaları görüntülemek için ekranın en soluna sertçe dokunun ve sağına doğru kaydırın.

15-10/23/09.jpg

Klavyeyi trackpad gibi kullanmak

iPhone 6s klavyesini trackpad olarak kullanıp metinleri hızlıca seçmek istiyorsanız klavyenin istediğiniz bir bölümüne sertçe dokunun ve parmağınızı çekmeden kaydırın.

15-10/23/10.jpg

Notlar uygulamasında basınca duyarlı çizim

iPhone 6s‘in 3D Touch özelliği ve yenilenen notlar uygulaması sayesinde, elle çizim yaparken, ekrana ne kadar sert dokunursanız, çizim aracınız o kadar kalın çizimler yapar.

Kaynak :SDN
Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

iPhone 6s Gizli Özellikleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

iPhone XR Özellikleri

iPhone XR Özellikleri 13 Eylül 2018

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Western Digital WD4001FFSX RED Pro 4TB HDD Android 7.0 Önizleme Sürümü Türksat 4A Uydu ve Kanal Ayarları Yandex yazın en çok aranan şarkıları ! Family Guy The Quest for Stuff indir Blogger WordPress Aktarma

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır