Jel Akü Kullanım Alanları Ve Fiyatı

Ana Sayfa » Genel » Jel Akü Kullanım Alanları Ve Fiyatı
Jel Akü Kullanım Alanları Ve Fiyatı

Jel Akü Kullanım Alanları Ve Fiyatı

Jel akü jöle şeklinde akışkan kıvamlı bir jel olmaktadır. En çok denizcilik ve güneş sistemlerinde kullanılan bu akışkan sıvı akülerde şarj amacı ile kullanılmaktadır. Kullanım olarak günlük çevrimsel olması açısından oldukça avantajlı olan bu jel aküler içerisine elektrolit bulundurur. Jel aküler hemen şarj etmez fakat derin deşarjdan oldukça avantaj sağlar. Sıcaklığa ve hızlı titreşimlere dayanıklı olma özelliği ile büyük derecede destekçi olmaktadır.

Jel Akü Çeşitleri

İki çeşit akü bulunmaktadır. Birincisi kuru akü ikincisi jel aküler olmaktadır. Özellikle güneş sistemleri ve gemilerde oldukça kullanışı olmaları sebebi ile genellikle jel aküler tercih edilir. Ayrıca jel akülerin genel özelliği asit taşıması ve sızıntı yapmamasıdır. Gaz kaçağı gibi sorunlar yaşanmaz. Titreşime karşı sulu akülerden çok daha sağlamdırlar. Taşıma yaparken sorun teşkil etmezler. Çevresel koşullara ve sıcaklığa oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Günlük kullanım için oldukça iyi olmaktadırlar. Saf su ilave edilemez ve enerji depolaması zaman alsa da titreşimin çok olduğu alanlar için en avantajlı akü çeşididir. Ayrıca jel akü fiyatları da ekonomik olması ile de tercih edilmektedir.

Jel aküler elektrolitin akmasını ve kaybolmasını engeller. Bu sebeple aküye veren zararı ortadan kaldırır. Maksimim yüzde seksen oranda AH kullanımına sahip olmaktadır. Bu sayede akünün ömrü daha uzun süreli olacaktır. En çok kullanım alanı jel aküler için; tekne, yer temizleme makineleri, golf araçları, karavan tipi ve karavanlar, tekerlekli sandalyeler, telekomünikasyon sistemleri, mobil üzerine hizmet veren dükkan ve iş yerler, manuel transpaletler gibi yerlerde enerji tasarrufu için en uygun olanlardır. Bundan dolayı jel akü fiyatları içerisinden uygun olanı tercih ederek kullanım sağlayabilirsiniz.
Jel Akünün Özellikleri Ve Fiyatları

En büyük özelliği hiç şüphesiz titreşimin çok olduğu alanlarda rahat kullanılabilmesidir. Derin deşarj özelliği ile uzun süreli kullanımı sağlar. Saf su gerektirmez ve bu sayede bakımsız akü özelliğini de alır. İçerisinde bulunan kimyasallar titreşim ve benzeri durumlarda titreşim özelliğini bozamazlar. İşlem esnasında ve sonrasında özelliği bozulmadan performans gösterebilirler. Neden jel akü diye soranlar için şöyle açıklayalım; jel aküler diğer akülere oranla kullanım süresi olarak diğerlerimden 4 veya 8 kat daha fazla dayanıklı olmaktadırlar.

Ayrıca kullanım ömrü titreşimler zamanında akü sistemi hiçbir hasar almadan işlem görme özelliğine sahip olmaktadır. Bu sayede diğerlerinden çok daha fazla avantaj sağlar. Jel akü fiyatları olarak marka model ve özelliklere göre farklılık göstermektedir. Fakat en ucuz ve uygun olanı 139.90 TL den başlıyor. En pahalı olanı ise 3.000 TL ye kadar bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Jel akü fiyatları modellere göre de değişkenlik gösterebilmektedir.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Jel Akü Kullanım Alanları Ve Fiyatı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Roketsan’dan TEKNOFEST roket yarışlarında başarılı öğrencilere staj ve iş imkanı Babalar Günü Hediye Tavsiyeleri 4K Nedir ? Girl With Beautiful Eyes Wants To Fly TELKODER’in yeni başkanı Halil Nadir Teberci oldu Volkswagen Emisyon Sorunu

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır