Mercedes geleneği bozmayarak ister giriş seviyesi crossover ister yeni AMGayarlı otomobili olsun, yeni sunduğu modellerin özel Edition 1 versiyonlarını piyasaya sürmeye devam ediyor.

İlk 4 kapılı AMG GT modeli olmasıyla öne çıkan  GT 4 Kapılı Coupé, performansı ve harika tasarımı ile gerçek bir arzu nesnesi olarak karşımıza çıkıyor. 2 kapılı kardeşlerinin yanına eklenen model, birçok kişiselleştirme seçeneğine sahip. Ek olarak yüksek günlük konforu ve son nesil spor otomobil mühendisliği ile de S Edition 1 göz dolduruyor.

Kozmetik odaklı Edition 1 seçeneği sadece 630 beygir gücündeki çift turboşarjlı 4.0 litre V8 motor ve dört tekerden çekişe sahip GT 63 S modelinde sunulacak. Otomobilin 100 kilometrede 11.2 litre yakıt tüketimi gerçekleştirdiğini de not olarak düşelim.

AMG Aerodinamikler Paketi ile gelen GT 63 S Edition 1; 21 inç AMG çapraz kollu dövme jantlar, elmas beyazı parlak veya grafit gri metalik boyamaları ile farklılığını gösteriyor. İç mekanda ise sarı kontrastlı üst dikişi ve AMG mat karbon fiber kaplamaya sahip DINAMICA mikrofibreli AMG Performance direksiyon simidi ve magma grisi/siyah kontrastlı dikişli Exclusive nappa derili AMG Performance koltuklar muhteşem gözüküyor. Ayrıca, özel ortam ışıklandırması da şıklığa şıklık katıyor.

Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ Edition 1, Eylül 2018 tarihi itibariyle sınırlı süre için sadece 12 ay boyunca satışta olacak. Otomobilin fiyatı konusundaysa herhangi bir açıklama yapılmış değil. Öte yandan, otomobilin yeni AMG GT 4 kapılı serisinin en pahalısı olması bekleniyor.