“MESS Teknoloji Merkezi, sanayinin dijital dönüşümüne yön verecek”

Ana Sayfa » Teknoloji » “MESS Teknoloji Merkezi, sanayinin dijital dönüşümüne yön verecek”
“MESS Teknoloji Merkezi, sanayinin dijital dönüşümüne yön verecek”

MESS Teknoloji Merkezi’nin kapsam ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, “Merkezimiz, sanayinin dijital dönüşümünü yönlendirecek. Milli geliri ve istihdamı artıracak. Üyelerimizin dijital dönüşüm yolculuğunda yanlarında olacağız. Burası, ülkemizin yarınlara açılan kapısı olacak.” dedi.

MESS Teknoloji Merkezi’nin Türkiye’nin güçlü yarınları için bir dönüm noktası olacağını belirten Akkol, MESS olarak 241 üye ile sanayinin birikimini ve geleceğini temsil ettiklerini ifade etti. Her yıl ekonomiye 30 milyar doların üzerinde katkıda bulunduklarını açıklayan Akkyol, “Ülkemizde ihracatın yüzde 37’sini, MESS üyeleri gerçekleştiriyor. Üyelerimiz; 200 bini aşkın çalışma arkadaşımızı istihdam ediyor, 1 milyona yakın vatandaşımıza da dolaylı istihdam sağlıyor. MESS Teknoloji Merkezi de ülkemizin geleceğinde bir dönüm noktası olacak. Daha fazla istihdam ve milli gelir için sanayimizin dijital dönüşümünü yönlendirecek. Ülkemizin yarınlara açılan kapısı olacak.” ifadelerini kullandı.

“Merkezimizde, Türkiye ve dünya ölçeğinde birçok ilke imza attık”

MESS Teknoloji Merkezi’nin, dünya ve Türkiye ölçeğinde birçok ilke sahip olduğunun altını çizen Özgür Burak Akkol, şunları söyledi: “Teknoloji Merkezimiz, dünyada ve Türkiye’de 20’den fazla ilk uygulama ve teknolojiyi içeriyor. Merkezin içindeki dijital fabrikamız; tedarik zincirinden satış tahminlemeye, üretim sistemlerinden kalite yönetimine kadar uçtan uca entegre altyapıya sahip Türkiye’deki ilk dijital üretim tesisi. Gerçek üretim de yapılan tesis, Türkiye’deki 5G teknolojisi ile destekli ilk fabrika olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda, sunduğu 100’den fazla üretim senaryosuyla da dünyadaki en gelişmiş dijital fabrika. Dijital fabrikamız, gerçek üretim tesislerinde kullanılan kontrol sistemiyle entegre edilmiş, dünyadaki ilk sanal demir-çelik tesisine de sahip.”

“Dünyadaki en büyük ‘sanayide dijital dönüşüm’ hizmeti”

MESS üyelerinin, öncelikle dijital dönüşümün neresinde olduklarını tespit edeceklerini ve ilerlemeleri için somut projelerle bir yol haritası sunacaklarını belirten Özgür Burak Akkol, “Bu hizmetimiz, yaygın erişimi ve kapsamıyla dünyadaki en büyük ‘sanayide dijital dönüşüm’ hizmeti. MESS olarak, Türkiye’nin en geniş ve kapsamlı Sanayide Dijital Dönüşüm eğitim programını sunuyoruz. Şirket üst yöneticisinden operatöre, mühendisinden işçisine 5 yılda 250 bin kişiye toplam 2 milyon saatten fazla eğitim vereceğiz. Teknolojiyi, akademiyi, girişimcileri, araştırma enstitülerini kapsayan, en güçlü ekosistemi de üyelerimize sunuyoruz. Oluşturduğumuz platformda üyelerimizi, dünya çapında başarılara imza atmış 40’tan fazla teknoloji ve çözüm sağlayıcısıyla bir araya getiriyoruz.” şeklinde konuştu.

200 milyon TL yatırımla hayata geçirildi

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) dört yıllık yoğun ve kapsamlı çalışması sonucunda tamamlanan MESS Teknoloji Merkezi, 200 milyon TL’nin üstünde yatırımla hayata geçirildi. İstanbul Ataşehir’de 10 bin metrekare üzerinde kurulan merkez, sanayide dijital dönüşüme yön vermeyi ve Türkiye’yi küresel rekabette daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Bir sanayi şirketinin dijital dönüşümü için gereken bütün hizmetleri tek çatı altında sunabilen MESS Teknoloji Merkezi’nin açılışı, 29 Ağustos’ta gerçekleştirildi.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

“MESS Teknoloji Merkezi, sanayinin dijital dönüşümüne yön verecek” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Roketsan’dan TEKNOFEST roket yarışlarında başarılı öğrencilere staj ve iş imkanı Babalar Günü Hediye Tavsiyeleri 4K Nedir ? Girl With Beautiful Eyes Wants To Fly TELKODER’in yeni başkanı Halil Nadir Teberci oldu Volkswagen Emisyon Sorunu

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır