Nissan Sosyal Araba

Ana Sayfa » Otomobil » Nissan Sosyal Araba
Nissan Sosyal Araba

Nissan’ın En Sosyal Arabası

Tokyo Motor Show’da tanıtılan Teatro for Dayz, dizayn edilebilir iç kabin ve sosyal medya destekli yenilikleriyle çevrim içi olmadan duramayanlar için biçilmiş kaftan.

Teknolojinin hızla geliştiği bu çağda otomobillerin de aynı ivmeye ayak uydurması ortaya ilginç çalışmaların çıkmasına zemin sağlıyor. Son olarakNissan’ın Tokyo Motor Show’da tanıttığı Teatro for Dayz adlı konsept çalışması biraz marjinal bir proje olmuş diyebiliriz. Günümüz sosyal medya çılgınlığını otomobillere taşıyan bu konsept, Nissan’ın gerçekleştirmek istediği ciddi bir çalışma.

15-10/07/nissan-teatro-28-1-620x465.jpg

Araç içi selfie artık daha güvenli

Teatro for Dayz, konsept çalışmanın ötesinde. Çünkü Tokyo Motor Show’datanıtılan bu otomobil Nissan’ın gerçekten üzerinde uğraştığı ve teknoloji olarak geliştirdiği bir araç. Özellikle 2000’li yıllardan sonra doğan neslinsosyal medyada her anını paylaşma çılgınlığını yollara taşımayı hedefleyenTeatro for Dayz, mobil veri aktarımını kullanarak internete bağlanacak. Aracın kabininde hemen her açıdan selfie çekebileceğiniz birçok kamera konumlandırılacak ve böylelikle araç içinde elinize telefon alıp sürüş anında tehlike yaşamayacaksınız. Tek bir tuş ile fotoğraf çekebilecek ve bunu tekrar tek bir tuş ile sosyal medya hesaplarınızda yayınlayabileceksiniz.

15-10/07/nissan-teatro-30-1-620x465.jpg

Nissan Teatro for Dayz’in ne zaman piyasaya çıkacağı ile ilgili bir bilgi vermedi fakat ciddi bir şekilde bu çalışmayı pazara sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Aynı zamanda bu otomobil sadece iç kabin fotoğrafları çekmiyor, dışarıda bulunacak bir dizi objektif ile manzara fotoğraflamanıza da izin veriyor. Bunun yanı sıra gideceğiniz noktaya ne kadar mesafe var, ne kadar hızlısınız gibi bilgileri de sosyal medya hesaplarınıza aktarabileceksiniz. İç-dış video çekimi ve canlı yayın özellikleri de Teatro for Dayz’de bulunuyor.

15-10/07/nissan-teatro-5-1.jpg

Otomobilin iç dizaynında kanvas kaplamalar mevcut ve bu bölümler istenildiği zaman kolaylıkla sökülebilecek. Bu da Teatro for Dayz’in keyfe göre dizayn edilebilir bir araç olduğunu bizlere gösteriyor. Dışarıdan bakıldığında çok estetik durmasa da paylaşım çılgınlarının ve “arabamın içini ben dizayn ederim”cilerin gerçekten hoşlanacağı bir çalışma ortaya çıkmış.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nissan Sosyal Araba - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SEAT Elektrikli Scooter

SEAT Elektrikli Scooter 17 Haziran 2020

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Western Digital WD4001FFSX RED Pro 4TB HDD Android 7.0 Önizleme Sürümü Türksat 4A Uydu ve Kanal Ayarları Yandex yazın en çok aranan şarkıları ! Family Guy The Quest for Stuff indir Blogger WordPress Aktarma

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır