Samsung 4 GB LPDDR4 bellek !

Ana Sayfa » Bilgisayar » Samsung 4 GB LPDDR4 bellek !
Samsung 4 GB LPDDR4 bellek !

Samsung, Galaxy S6 modelinde kullanılacağı düşünülen düşük güç tüketimli 4 GB kapasiteli LPDDR4 bellek modüllerinin seri üretimine başladı.

Samsung, ilk olarak Galaxy Note 3 modelinde kullanmaya başladığı 3 GBkapasiteli LPDDR3 belleklerden sonra, Galaxy S5 modelinde de 2 GB RAMkullanmaya devam etmişti.

Galaxy S4 ve S5 modellerinde 2 GB RAM kullanan firma, gelen bilgilere göre Galaxy S6 modelinde 4 GB LPDDR4 kullanacak.

Samsung’un henüz Galaxy S6’da 4 GB RAM kullanıp kullanmayacağı kesin değil fakat kesin olan bir şey var. O da 4 GB’lık LPDRR4 bellek modüllerinin seri üretime geçmesi.

Seri üretim başladı

Dünyanın en büyük bellek ve çip üreticilerinden Samsung Electronics, mobil cihazlar için düşük güç tüketimli ve yüksek performanslı 4 GBkapasiteli LPDDR4 modüllerinin seri üretimine başlamış durumda.

20 nm üretim teknolojisi

LPDDR3 belleklere göre yüzde 40’a varan düşük güç tüketimi sunan yeni nesil LPDRR4 modülleri, Samsung’un yeni nesil üretim teknolojisi 20 nmile üretiliyor.

Yeni nesil RAM modülleri Note 5’te karşımıza çıkabilir

Şimdi seri üretime giren bellek modülleri, Galaxy S6’ya yetişmeyebilir fakat iki nesildir 3 GB RAM ile gelen Note ailesinin 5. nesil modeli Note 5’in, 4 GB LPDDR4 bellek ile gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

8 GB LPDDR4, bilgisayarlara da iyi gelecek

Samsung’dan yapılan açıklamaya göre 8 GB LPDDR4 modülleriyle beraber taşınabilir bilgisayarlarda hem yüksek performans hem de harcanan gücün oldukça düşeceği belirtildi. Samsung’un yeni nesil belleklerinin 2015’in ortalarına doğru yaygınlaşacağı söyleniyor.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Samsung 4 GB LPDDR4 bellek ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Sony G Serisi CFast 2.0

Sony G Serisi CFast 2.0 30 Kasım 2017

Pisi Linux

Pisi Linux 15 Temmuz 2015

Epic Force X99

Epic Force X99 15 Haziran 2015

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sigarayı bıraktıran besinler Intel’in cirosu ve hisse başına karı azaldı Haftanın iOS Uygulamaları WhatsApp’ta son görülme detayına dikkat ! HP, tasarruf için 8000 kişiyi işten çıkaracak SAS ile TBV Kurumsal Sponsorluk anlaşmasını yeniledi

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır