Samsung Apple’a Yarım Milyar Dolar Ödeyecek !

Ana Sayfa » Teknoloji » Mobil Teknoloji » Samsung Apple’a Yarım Milyar Dolar Ödeyecek !
Samsung Apple’a Yarım Milyar Dolar Ödeyecek !

Samsung Apple’a Yarım Milyar Dolar Ödeyecek !

Apple ve Samsung firmasının arasında uzun yıllardır süren patent kavgası sonucunda nihayete sona erdi. En azından kısa bir süreliğine sular duruluyor.

Güney Koreli teknoloji devi, Apple2ın patentini aldığı bazı teknolojilerini izinsiz bir şekilde kullandığı gerekçesiyle birlikte Cupertionolu firma üzerinde 548 milyon dolar ödeyecek.

Bundan tam 4 yıl öncesinde yani 2011 yılında mahkemeye taşınan ve bu zamana kadar birçok farklı mahkeme üzerinde görülüne dava sonuçlandı. Samsug’un davayı son olarak Amerikan Yüce Mahkemesi’ne kadar götüreceği konuşulsa bile tarafların anlaşması sonucun buna gerek kalmadı.

Apple’ın kapıyı bir milyar dolardan açtığı ödeme talebu çok uzun pazarlıklar sonucun yarıya kadar düştü ve Samsung’un Apple’a 548.176.477 Dolar ödeyeceği şeklinde sonuçlandı. Patent avukatı ise Florian Mueller, Sonucun “Haklı olmasına rağmen yıllardır patent sürecinde 1 cent bile alamayan Apple’ın yarım milyar dolar alacak olması son derece önemli” şeklinde yorumlarını dile getirdi.

Samsung ve Apple arasında ki gerilim bir süre durulacak gibi duruyor. Fakat bu iki şirket de cihaz üretmeye devam edecek ve benzer olaylarla muhtemel olarak karşılaşacağız.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Samsung Apple’a Yarım Milyar Dolar Ödeyecek ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Nokia 8

Nokia 8 20 Şubat 2017

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

NBA 2K16 En İyileri Facebook’ta 5 şeyi asla yapmayın ! Facebook Canvas Backlink ile 10 Adımda Google’da yükselme ! Ericsson 5G’de 22 Gbps hız seviyesine ulaşarak ticari kullanımın önünü açtı Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (17 Nisan 2015)

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır