Türk Telekom CEO’su Ümit Önal: Türkiye’de 7.5 milyon km fiber altyapısı var

Ana Sayfa » Teknoloji » Türk Telekom CEO’su Ümit Önal: Türkiye’de 7.5 milyon km fiber altyapısı var
Türk Telekom CEO’su Ümit Önal: Türkiye’de 7.5 milyon km fiber altyapısı var

 Selenay YAĞCI / İstanbul

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Fiber hat yatırımları konusunda engel çıkaranlar karşısında beni bulur” sözleriyle gözler yine fibere yatırımlarına çevrildi. Bu sözlerin ardından Turkcell, ‘1 metre bile kazım izni alamadık’ açıklamasını yaparken, bundan sonra ilerleme olabileceğine işaret etti. Kısa süre sonra da Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Başkanı Yusuf Ata Arıak, bir basın toplantısı düzenleyerek,  “Bugüne kadar ‘fiber önemli değildir’ diyen bir kişi bile çıkmadı. Ancak 10 yıldır, 1 metre kazı izni alınamıyor. Artık engeller nasıl kaldırılacak?’ sorusunun cevabını aramamız lazım” dedi. 

Türk Telekom’dan basın toplantısı 

Taraflardan biri de Türk Telekom da bir basın toplantısı düzenledi.Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, elma ile elmayı topladığınızda OECD standartlarına göre Türkiye’de 7.5 milyon km fiber altyapı olduğuna dikkat çekti. Türkiye’de fiber aboneleşme oranının yüzde 75 olduğunu ifade eden Önal, İstanbul’da ise yüzde 76 olduğunu belirtti.

En yakın rakiplerinden yedi kat daha fazla yatırım yaptıklarını da vurgulayan Önal, Ortak Altyapı kiralama protokollerine göre 11 bin km altyapı paylaştıklarını ifade etti.

Devam edecek…

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal: Türkiye’de 7.5 milyon km fiber altyapısı var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

iPhone’um Donuyor ! LG G4 canlı tanıtımını izle ! CIO’lar Arçelik Kurumsal Çözümler Kahvaltısında buluştu DMOZ’a Site Göndermek iPhone’larda üçüncü parti batarya kullanımı yazılımla engellenecek Touchpad çalışmazsa yapılması gerekenler

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır