Türksat 4B Frekans Listesi

Ana Sayfa » Nasıl yapılır ? » Türksat 4B Frekans Listesi
Türksat 4B Frekans Listesi

Türksat 4B Frekans Ayarları

Kazakistan’daki Baykonur Uzay Üssü’nden gönderilen Türksat 4B uydusundan ilk sinyal, İtalya’nın Fucino yer istasyonundan alındı.

Dün gece 23:40 itibariyle Kazakistan’daki Baykonur Uzay Üssü’nden fırlatılan Türksat 4B uydusundan ilk sinyalin, Türkiye saatiyle 09.01’de italya’nın Fucino yer istasyonundan alındığı bildirildi.

Türksat Genel Müdürü Ensar Gül yaptığı açıklamada, Türksat 4B uydusunun fırlatılmadan 5 dakika 47 saniye sonra atmosferden çıktığını söyledi. Uydunun 9 saat 13 dakika sonra roketten ayrıldığını ifade eden Gül, “Uydunun 9 saat 13 dakika sonra Breeze-M’den başarıyla ayrılması ve ilk sinyalin alınması uydunun fırlatılışının başarılı olduğu anlamını taşıyor. Bu ayrılıştan sonra uydu, dünyanın etrafında dönmeye başladı. 6 gün sonra uydu, 50 derece doğru boylamındaki yörüngesine yerleşecek” diye konuştu.

İlk sinyalini başarılı bir şekilde gönderen Türksat 4B, artık gerekli performans testlerine tabi tutulacak. Yaklaşık olarak 2 ay sürmesi beklenen testler Türkiye, Afrika, Avustralya, Japonya, İtalya ve Kanada’daki uydu istasyonları kullanılarak gerçekleştirilecek. Testlerin ardından, 30 yıldan fazla manevra ömrü olan Türksat 4B kullanıma hazır olacak. Uydu Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya ülkelerini de kapsayacak.

Türksat 4B böyle fırlatıldı!

2015 TÜRKSAT 4B UYDU FREKANS AYARLARI İÇİN TIKLAYIN

Türksat 4B Hangi Ülkeleri Kapsayacak?  

Yapılan açıklamaya göre, 4B haberleşme uydusunun, Baykonur’dan fırlatılmasının ardından,   yörüngeye yerleştirme ve yörünge testlerinin tamamlanmasının ardından aralık ayında, 50 derece doğu yörüngesinde teslim alınacağını ve Türkiye’nin 50 derecede işletilecek ilk uydusunun 4B olacağını belirten Bilgin, uydunun Avrupa, Asya, Afrika, Ortadoğu ile Türk Cumhuriyetlerini kapsayacağını söyledi.

TÜRKSAT 4B FREKANSLARI NASIL AYARLANIR?

Ka band ile uydudan sağlanan internetin hızında artış sağlanacağını bildiren Bilgin, “Türksat 4B uydusunda yer alan ka band ile daha uygun maliyet ile yüksek hızlı internet erişimi sağlanacak ve toplam 3 Gbps veri haberleşme kapasitesi artışı sağlanacak” dedi.

Bilgin, uydunun ka frekans bandında sağlayacağı 792 MHz ilave kapasitenin televizyonların canlı yayın geçişlerinde de yoğun olarak kullanılacağını ifade ederek, “Türksat 3A, Türksat 4A haberleşme uyduları üzerinde veri haberleşmesi ve canlı yayın geçişleri için ayrılan kapasitenin Türksat 4B uydusuna aktarılarak, 42 derece doğu yörüngesinde televizyon yayıncılığı için kapasite artışı sağlanacak ve daha fazla TV kanalına hizmet verilebilecek” diye konuştu.

 

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Türksat 4B Frekans Listesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Arkham Origins Türkçe Yama indir iOS 8 Destekli Cihazlar Faydalı olmasına karşılık saklı kalmış 5 mobil uygulama ! Alessandro Volta Android Nougat NFS 2016 Sistem Gereksinimleri

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır