Vakte Yenilip Erken Ölen 5 Efsane Microsoft Yazılımı

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows » Vakte Yenilip Erken Ölen 5 Efsane Microsoft Yazılımı
Vakte Yenilip Erken Ölen 5 Efsane Microsoft Yazılımı

Microsoft’un gerçek bir yazılım devi olduğu tartışılamayacak bir gerçek. Pek çok Microsoft yazılımı, yıllar boyunca varlıklarını müdafaayı başardı ve bugün hala kıymetli bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılıyor. Lakin tüm Microsoft yazılımlarının bu kadar şanslı olmadığı da bir gerçek.

Bir periyoda damga vursa da vakte yenilerek tarihin tozlu sayfalarındaki yerlerini alan 5 Microsoft yazılımını sizler için bir ortaya getirdik. Bu az bulunan programların birden fazla 1996-1998 ortasında parladılar. .

Microsoft FrontPage

Bir WYSIWYG web sitesi oluşturma aracı olan FrontPage, burada sıraladığımız birden fazla araç üzere karmaşık bir işi kolaylaştırıyordu. FrontPage ile ürettiğiniz kod pek güzel görünmese de de, Geocities yahut Angelfire’a yüklemeye değecek bir site oluşturabiliyordunuz.

Microsoft Encarta

Wikipedia’dan evvel dört CD’ye sığan ansiklopedi Encarta vardı. Encarta’nın çoklu ortam içeren girdilerinde fotoğraflara ve görüntülere rastlamanız mümkündü. En hoş fonksiyon ise farklı mevzulardaki bilginizi sınayan MindMaze oyunuydu.

Microsoft Golf

Microsoft Golf’ün tahminen de en hoş yanı, oyuncular için farklı sesler seçebilmenizdi. İsterseniz, WAV belgesi olarak saklanan diyalogları değiştirip, oyuna kendi seslerinizi de ekleyebiliyordunuz.

Microsoft Money

Money, para durumunuzu denetim altında tutmaya yönelik mükemmel bir araçtı. Money’in kullanımı yeni kullanıcılar için bile epey kolaydı.

Windows Movie Maker

Birinci sürümleri PC’nizi yavaşlatıp kilitlese de program, yıllar içinde görüntülerinizi YouTube’a yüklemeden evvel hazırlamanızı sağlayan olağanüstü bir araca dönüştü. Son sürümü 2012’de yayınlanan Movie Maker, Microsoft tarafından ihmal edilmesi sonucunda yavaş bir vefata mahkum oldu.

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vakte Yenilip Erken Ölen 5 Efsane Microsoft Yazılımı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sigarayı bıraktıran besinler Intel’in cirosu ve hisse başına karı azaldı Haftanın iOS Uygulamaları WhatsApp’ta son görülme detayına dikkat ! HP, tasarruf için 8000 kişiyi işten çıkaracak SAS ile TBV Kurumsal Sponsorluk anlaşmasını yeniledi

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır