Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır?
Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır?

Microsoft’un yeni sunduğu Windows 10’un önizleme sürümü indirilmeye sunuldu. İndirilmeye açılan Windows 10’un kurulumu adım adım yazımızın devamında mevcuttur.

windows-10-kurulumu

Ücretsiz olarak kullanıma sunulan Windows 10’un Önizleme sürümü bilgisayarınıza yükleyerek hemen denemeye başlayabilirsiniz.

Windows 10’u yükleme işlemine başlamadan önce ne olur ne olmaz diye bilgisayarınızda bulunan dosyalarınızın bir yedeğinizi almanızı öneririm.Windows 7/8 veya Windows 8.1 sürümü kullanıyorsanız Windows 10‘u direk kurabilirsiniz .

Aşağıdaki adımları uygulayarak kurulumu yapabilirsiniz. (Toplamda 4 adımda Windows 10’u kurabilirsiniz)

Adım 1-)
Bilgisayarınıza kurulum yapmak için öncelikle 23-bitmi 64-bit mi kuracağınıza karar vermeniz gerekiyor kararınızı verdikten sonra aşağıda bulunan 64-bit ve 32-bit linklerinden seçtiğinizi bilgisayarnıza indirin.

32-bit Windows 10 Önizleme sürümü için buraya tıklayın
64-bit Windows 10 Önizleme için buraya tıklayın

Adım 2-)
Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz, ISO dosyasının USB bellek veya DVD’ye yazdırarak yüklemeye başlatabilirsiniz.Windows 10’u doğrudan kullandığınız sistemin üzerine kuracaksanız, DVD yazdırma işlemine gerek yok bilgisayarınıza indirdiğiniz ISO dosyası içinden çıkan dosyaların arasından Setup.exe’yi çift tıklayarak kuruluma başlayabilirsiniz.

Adım 3-)
Eğer bilgisayarınızda eski işlem sisteminden eser kalmasın, tertemiz olsun diyorsanız bir üst adımda yazdığımız gibi indirmiş olduğunuz ISO dosyasını USB belleğiniz varsa USB belleğe yoksa bir DVD’ ye yazdırarak yapabilirsiniz.

Adım 4-)
Kurulum yaparken kullanıcının yapacağı çok fazla işlem bulunmuyor zaten, Setup.exe’yi açıktan sonra karşınıza gelen pencerelere ileri diyerek ilerleyin, ardından bilgisayarınız yeniden başlatılacak. Bilgisayarınız açıldığında kullanıcı adı belirlemeniz gerekecek, kullanıcı adınızı belirledikten sonra Windows 10 kurulumu tamamlanacaktır.

Ağır çekim kurulum videosu:

[youtube=http://youtu.be/h1ftp7XHO7c]

 

Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Sony G Serisi CFast 2.0

Sony G Serisi CFast 2.0 30 Kasım 2017

Pisi Linux

Pisi Linux 15 Temmuz 2015

Epic Force X99

Epic Force X99 15 Haziran 2015

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sigarayı bıraktıran besinler Intel’in cirosu ve hisse başına karı azaldı Haftanın iOS Uygulamaları WhatsApp’ta son görülme detayına dikkat ! HP, tasarruf için 8000 kişiyi işten çıkaracak SAS ile TBV Kurumsal Sponsorluk anlaşmasını yeniledi

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır