Yurt Dışından Telefon Almak !

Ana Sayfa » Mobil » Yurt Dışından Telefon Almak !
Yurt Dışından Telefon Almak !

Ülkemiz telefon vergisinde dünyada bir numara olunca yurt dışından telefon getirmek daha cazip.

Yurtdışından telefon almak isteyenler ve telefon alanlara müdejli haber!

Maalesef! Maaselef diye başlıyorum çünkü ülkemizde diğer ülkelere göre telefonlar oldukça pahalı. Bu nedenle yurt dışından telefon getirenler oluyor tabi bu telefonlar Türkiye’de satılanlarla aynı haklara sahip değil.

BTK’nın yapmış olduğu açıklama yurt dışından telefon getirenleri sevindiriyor. Hatta yurt dışından telefon almaktan çekinen kullanıcıları da sevindiriyor. Çünkü kullanıcılar garanti sorunu ile karşılaşma durumunda cihaza güncelleme dahi yaparken çekiniyordu. Müjdeli haber ise yurt dışından gelen telefonların arızalanması durumunda e-devlet üzerinden kayıt sahipleri değişim işlemini gerçekleştirebilir.

Bireysel olarak yurtdışından getirmiş olduğunuz cihazların arıza nedeni ve değişimlerinde de e-devlet üzerinde kayıt işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. İthalat yoluyla yurt dışından getirilmiş olan cihazlar kullanıcılarda hayal kırıklığına sebeb olabiliyordu. Artık IMEI kayıtları ithalatçı firma tarafından yapılabilecek. Söz konusu olan sorunların düzeltilmesi için iyi bir adım olduğunu söyleyebiiliriz.

Kaynak:VeTeknoloji
Ekleyen :Fatih SarıtaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yurt Dışından Telefon Almak ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ASUS ZenFone 4 Pro

ASUS ZenFone 4 Pro 30 Temmuz 2017

LG G6 Yeni Reklam Filmi

LG G6 Yeni Reklam Filmi 10 Nisan 2017

Nokia 3310

Nokia 3310 14 Şubat 2017

e

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Apple’dan iPhone 4’e kötü haber! Silinen Dosyaları Geri Getirmek Android dünyada kaç cihazda var? iPhone’larda üçüncü parti batarya kullanımı yazılımla engellenecek GTA 5 PC Hile 2016 PC Oyunları

FACEBOOK'TA BİZ

fatihsaritas.com

Fatih Sarıtaş - Tüm Hakları Saklıdır